Najlepsze sposoby na puszące się włosy

Puszące się włosy są zmorą bardzo wielu kobiet. Można jednak temu przeciwdziałać, stosując odpowiednie metody.

Dlaczego włosy się puszą?

Ma na to wpływ wiele czynników. Zazwyczaj puszą się włosy zniszczone i suche. Pogoda także ma wpływ na przesuszanie się włosów, ponieważ włosy wchłaniają wilgoć. Nic więc dziwnego, że puszą się podczas deszczu.

Farbujesz włosy? Używasz prostownicy? To też ma negatywny wpływ na kondycję naszych włosów. Suszenie ich ciepłym nawiewem nie przyniesie pozytywnych skutków. Poddawanie ich ciągłym zabiegom, do których wykorzystujemy wysoką temperaturę, sprawi, że włosy będą puszyły się jeszcze bardziej.

Puszenie włosów może być skutkiem ich nieodpowiedniej pielęgnacji. Prawdopodobnie też nie myjesz włosów odpowiednio i robisz to zbyt agresywnie. Włosy należy myć delikatnie, wyłącznie opuszkami palców, a po myciu nie zawijać ich w ciasny turban.

Kolejnym powodem puszących się włosów jest ich niewłaściwa ochrona przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych. Nieodpowiednia ochrona włosów podczas snu powoduje ich wypadanie, bakterie rozmnażają się szybciej, a nasze włosy stają się bardziej podatne na łupież.

Puszące się włosy – jak z tym walczyć?

Pamiętaj o kilku zasadach. Po pierwsze zawsze spłukuj włosy chłodną wodą, ponieważ gorąca woda otwiera łuski, przez co nasza fryzura jest bardziej podatna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Zrezygnuj z suszarki i wysokich temperatur. Daj włosom wyschnąć samodzielnie.

Podcinaj końcówki! Dzięki temu włosy będą zdrowsze, a co za tym idzie, będą puszyły się znacznie mniej.

Nie dotykaj włosów zbyt często. Notoryczne dotykanie włosów jest dużym błędem, ponieważ wzmaga ich przetłuszczanie się.

Kosmetyki na puszące się włosy

Stosuj odżywki do suchych i zniszczonych włosów. Zwróć uwagę, aby w ich składzie nie było silikonów i parabenów, przez które włosy są obciążone i pozbawione blasku. Dzięki specjalnym odżywkom Twoje włosy odzyskają blask, staną się bardziej miękkie i łatwiejsze w ułożeniu.

Szampony do puszących się włosów także zażegnają problem. Najlepiej, aby zawierały keratynę, która odbuduje strukturę włosa. Dzięki temu włosy będą nawilżone na całej długości i odpowiednio zregenerowane. Te szampony sprawią, że Twoje włosy staną się lśniące i bardziej sprężyste.

Na rynku istnieją też spraye do puszących się włosów, dzięki którym staną się mniej napuszone. Spraye do włosów sprawią, że włosy nie będą naelektryzowane. Dzięki zawartym w ich składzie witaminom Twoje włosy będą przetłuszczać się znacznie rzadziej. Pielęgnują one całą strukturę włosa, a ich efekt utrzymuje się bardzo długo. 

Fluid do włosów zadziała wygładzająco oraz ochroni Twoje włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym wpływem pogody. Fluidy bez spłukiwania sprawią, że Twoje włosy staną się piękne i błyszczące.

Warto zaopatrzyć się w olejki i balsamy do włosów, jeżeli nie możemy poradzić sobie z “sianem”. Poza tym doskonale poradzą sobie z przesuszonymi, rozdwojonymi końcówkami.

Maski do włosów. Należy je stosować 1-2 razy w tygodniu, dzięki czemu Twoje włosy będą wygładzone. Maski wnikają w najgłębszą strukturę włosa, przez co będą nawilżone i odżywione.

Stosuj kosmetyki, które bogate są w witaminę A, miód i oliwę z oliwek. Dobrze sprawdzą się tu odżywki w kremie, których nie trzeba spłukiwać. Jeżeli jednak jesteś zwolenniczką odżywek, które spłukać należy, pamiętaj, aby nie robić tego od razu, tylko pozostawić je na włosach przez kilka minut.

Raz w miesiącu należy gruntownie nawilżyć włosy, co je odżywi i zregeneruje, a w konsekwencji nie będą się puszyć. Poza tym taki zabieg zabezpiecza strukturę włosa przed utratą wilgoci i skutecznie odżywia.

Kiedy wybierasz kosmetyki do pielęgnacji włosów, nie zapominaj o ich przeznaczeniu. Pamiętaj, aby były dostosowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu skutecznie ujarzmisz niesforne kosmyki.

Zadbaj o swoje włosy. To wcale nie musi być trudne. Istnieje wiele produktów, które sprawią, że Twoje włosy będą prezentowały się pięknie jak nigdy przedtem. Nie zapominaj jednak o regularnym stosowaniu produktów pielęgnacyjnych, bo systematyczność jest najważniejsza.