Suchy szampon i jego właściwości

Suchy szampon to bardzo popularny produkt. Jest to najlepsza alternatywa, gdy potrzebujemy szybkiego odświeżenia, a nie mamy czasu umyć włosów. Jego składniki poprawiają naszą fryzurę niemalże natychmiast!

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon występuje w postaci aerozolu. Przede wszystkim wchłania nadmiar sebum, dzięki czemu nasze włosy od razu uzyskują efekt świeżości i oczyszcza skórę z brudu, który w ciągu dnia się na niej osadza.

Jaki jest jego skład?

Suchy szampon jest na bazie skrobi, owsa lub ryżu. W ekspresowym tempie poprawia wygląd włosów i niweluje nieprzyjemne zapachy. Warto mieć go przy sobie, jeżeli mamy problem z przetłuszczającymi się włosami. W jego skład wchodzą witaminy, które odżywią nasze włosy, a także olejki eteryczne i wyciągi roślinne.

Jak stosować suchy szampon?

Nie jest to najtrudniejsza czynność, jednak stosowanie suchego szamponu w sposób nieprawidłowy nie przyniesie zamierzonego efektu, a w dodatku może nam tylko zaszkodzić. Nie zapomnij, aby wstrząsnąć produktem przed użyciem, aby jego składniki połączyły się.

Przed nałożeniem koniecznie rozczesz włosy, aby produkt rozłożył się równomiernie na skórze głowy. Wmasuj specyfik, wtedy wchłonie się znacznie lepiej. Koniecznie wyczesz włosy bardzo dokładnie po każdym użyciu.

Chcesz, aby Twoje włosy zyskały na objętości? Pochyl głowę w dół i spryskaj włosy jednym, kolistym ruchem. Unieś głowę i powtórz czynność. Wtedy dokładne rozczesanie włosów nie jest konieczne. Wystarczy ułożyć włosy palcami lub grzebieniem.

Czy suchy szampon może zastąpić klasyczny? 

Nie może. Na pewno nie zastąpi mycia włosów na mokro, ponieważ ma na celu jedynie odświeżenie przez niedługi czas. Ponadto nie zawiera pielęgnujących składników i nie oczyszcza skóry głowy dokładnie. Zawsze należy umyć włosy klasycznym szamponem, wtedy zapobiegniesz przetłuszczaniu się włosów. Zapamiętaj, że notoryczne stosowanie suchego szamponu może wzmagać problem.

Jak wybrać suchy szampon?

Na rynku mamy coraz więcej i więcej suchych szamponów, które różnią się nie tylko barwą, ale też sposobem, w jaki działają. W sklepie znajdziemy suche szampony, które zawierają przezroczysty, biały lub kolorowy puder.

Do jasnych włosów (tyczy się to również włosów rozjaśnianych) stosuje się suchy szampon z białym proszkiem, aby zniwelować ich żółknięcie i zamaskować odrost.

Suche szampony z bezbarwnym pudrem są dla wszystkich rodzajów włosów. Nie zostawiają one osadu, który widać gołym okiem, więc nadają się do wszystkich kolorów włosów.

Kolorowe suche szampony zadziałają, jeżeli chcemy podkreślić kolor naszych włosów. Są to suche szampony ze specjalnym pigmentem, które można dostać we wszystkich perfumeriach i drogeriach.

Zalety suchego szamponu

Największą zaletą suchego szamponu jest to, że w ekspresowym tempie odświeży nasze włosy i uniesie je u nasady. Znajdziemy suchy szampon, który jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów, ale też do konkretnego. Może być używany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Jego zaletą jest powszechna dostępność i niewysoka cena. Znajdziemy go w każdej drogerii. Ponadto redukuje nadmiar sebum. Możesz zabrać go wszędzie, ponieważ jest lekki i poręczny, więc bez problemu odświeżysz swoje włosy w każdej chwili.

Wady suchego szamponu

Mimo licznych zalet trzeba liczyć się także z wadami suchego szamponu, których wcale nie jest mało. Jeżeli dysponujesz przesuszonymi włosami, suchy szampon znacznie pogarsza ich kondycję.

Zdarza się, że częste używanie suchego szamponu sprawia, że skóra się łuszczy, przez co powstaje łupież. Zresztą nieumiejętne wyczesanie zostawi na włosach biały osad, który wygląda identycznie jak ten nieestetyczny proszek.

Kolejną wadą jest to, że suchy szampon nie jest wydajny. Przy częstym użyciu nie wystarcza na długo.

Pamiętaj, że suchy szampon nigdy nie zastąpi tradycyjnego mycia włosów i skóry głowy. Jest to produkt odświeżający, który na dłuższą metę nie odżywi naszych włosów, a notoryczne używanie przyniesie niekorzystny efekt. Jeżeli jednak użyjesz go od czasu do czasu, prawidłowo stosując, zyskasz efekt odświeżenia w kryzysowych sytuacjach.